KLASA POLICYJNA z elementami cyberprzestępczości

Klasa policyjna jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w niebieskim, policyjnym mundurze.

Powinni ją jednak rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych służbach, takich jak straże miejskie czy agencje ochrony. Uczniowie, którzy wybiorą tą specjalność mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy z zakresu prawa, głównie karnego, naukę podstawowych technik i taktyk działania policji, strzelanie z różnorodnej broni, musztrę, przeszkolenie w zakresie przetwarzania danych przestrzennych w systemach GIS.

Patronat nad klasą pełni Szkoła Policji w Słupsku.

Wzory mundurów w naszej szkole

Jednym z wyznaczników klas mundurowych MLO są zajęcia specjalistyczne ściśle powiązane z charakterem danej klasy. Uczniowie klas wojskowych i policyjnych są umundurowani. Noszenie munduru wymagane jest 3 razy w tygodniu oraz podczas wszelkiego rodzaju zajęć i uroczystości odbywających się poza terenem szkoły (obozy szkoleniowe, zajęcia w jednostkach wojskowych, Szkole Policji itp.). Mundur jest znakiem przynależności ucznia do danej klasy. Koszt zakupu umundurowania ponoszą rodzice. Każdy mundur powinien być jak najlepiej dopasowany do sylwetki, nie nosić śladów długotrwałego użytkowania czy zadawnionych zabrudzeń. Uczeń ma obowiązek dbać o mundur i swój estetyczny wygląd zewnętrzny.

Elementy umundurowania ucznia klasy policyjnej:

  • bluza polowa – kolor czarny,
  • spodnie polowe – kolor czarny,
  • koszulka z krótkim rękawkiem – kolor czarny,
  • pas parciany – kolor czarny,
  • czapka z daszkiem – kolor czarny,
  • buty czarne nad kostkę.

© Copyright 1998–2019 MLOMŁODZIEŻOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SŁUPSKU
Polityka cookies
Projekt i realizacja: dr Krzysztof Strzelecki