KLASA WOJSKOWA z elementami cyberbezpieczeństwa

Klasa dla pasjonatów wojska, militariów, kandydatów na żołnierzy zawodowych bez względu na to, czy chcą zostać szeregowymi, czy generałami, czy tylko uważających, że ładnie im w wojskowym mundurze.

Program nauczania tej specjalności oprócz ogólnej, przekrojowej wiedzy o Siłach Zbrojnych pozwala opanować podstawowe umiejętności strzeleckie, taktyczne i musztry wymagane od każdego żołnierza. Gwarantuje odrobinę dyscypliny, trochę więcej potu i satysfakcję z pokonania własnej słabości. Patronat nad klasą pełni Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i Wojskowy Komendant Uzupełnień w Słupsku.

Czasami nie jest łatwo... ale za to jak ciekawie

Wzory mundurów w naszej szkole

Jednym z wyznaczników klas mundurowych MLO są zajęcia specjalistyczne ściśle powiązane z charakterem danej klasy. Uczniowie klas wojskowych i policyjnych są umundurowani. Noszenie munduru wymagane jest 3 razy w tygodniu oraz podczas wszelkiego rodzaju zajęć i uroczystości odbywających się poza terenem szkoły (obozy szkoleniowe, zajęcia w jednostkach wojskowych, Szkole Policji itp.). Mundur jest znakiem przynależności ucznia do danej klasy. Koszt zakupu umundurowania ponoszą rodzice. Każdy mundur powinien być jak najlepiej dopasowany do sylwetki, nie nosić śladów długotrwałego użytkowania czy zadawnionych zabrudzeń. Uczeń ma obowiązek dbać o mundur i swój estetyczny wygląd zewnętrzny.

Elementy umundurowania ucznia klasy wojskowej:

  • bluza polowa (wz. 93) - kolor moro,
  • spodnie (wz. 93) – kolor moro,
  • koszulka z krótkim rękawkiem – kolor zielony,
  • pas parciany – kolor zielony,
  • buty czarne nad kostkę.

© Copyright 1998–2019 MLOMŁODZIEŻOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SŁUPSKU
Polityka cookies
Projekt i realizacja: dr Krzysztof Strzelecki